full time

Specjalista/ka ds. Księgowości

Warszawa / Kraków / praca hrybrydowa
6000 - 7000 PLN brutto (umowa o pracę)

Jakie zadania na Ciebie czekają:

  • dbanie o obieg dokumentów księgowych (faktury, raporty kasowe, noty korygujące, potwierdzenia sald);
  • wprowadzanie faktur do programu Saldeo;
  • bieżący kontakt z zewnętrznym biurem księgowym;
  • obsługa płatności zwrotnych dla klientów i partnerów biznesowych firmy;
  • realizacja zadań związanych z księgowością przez system Jira;
  • prowadzenie kalendarza płatności cyklicznych, dbanie o terminowość realizowanych płatności;
  • procesowanie leasingów - kontakt z bankami, porównywanie ofert, wypełnianie wniosków, przygotowanie płatności;
  • kontakt z urzędami - Urząd Skarbowy, ZUS, GUS;
  • ścisła współpraca z CFO i Zarządem w zadaniach finansowo-księgowych;
  • współpraca z pozostałymi działami w Spółkach.

Co musisz umieć:

  • minimum 2 lata doświadczenia na podobnym, samodzielnym stanowisku;
  • doświadczenie w obsłudze programów księgowych;
  • znajomość podstawowych zagadnień podatkowych oraz płacowych w tym swobodne poruszanie się w Ustawie o Rachunkowości, VAT, PIT, CIT;
  • umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji;
  • terminowość, odpowiedzialność, dokładność i rzetelność;
  • umiejętność tworzenia pism urzędowych;
  • śledzenie obowiązujących przepisów;
  • umiejętność pracy w zespole.

Mile widziane:

  • znajomość programu Saldeo;
  • znajomość narzędzi - Jira, Confluence.

Co możemy Ci zaoferować:

  • pracę w stabilnej firmie z 15-letnią tradycją, wieloma sukcesami w branży na rynku polskim i ambitnymi międzynarodowymi planami rozwojowymi;
  • wdrożenie przez osoby z wieloletnim doświadczeniem księgowym;
  • budżet szkoleniowy;
  • stałe wynagrodzenie na umowie o pracę (6500 - 7000 zł brutto);
  • możliwość rozwoju i awansu wraz ze wzrostem kompetencji;
  • służbowy komputer;
  • niekorporacyjną atmosferę pracy: elastyczne godziny pracy, w tym praca zdalna z domu;
  • dofinansowanie do karty Multisport i opieki medycznej w PZU;
  • dodatkowy dzień wolny z okazji urodzin;
  • dobrze skomunikowane biuro w Warszawie lub Krakowie.